  • AD1240-48C
AD1240-48C
advertisement
Manufacturer No:
AD1240-48C
Manufacturer:
ATOP Technologies
HK JDW NO:
91-AD1240-48C
Package:
Datasheet:
AD1240-48C
Description:
Quantity:
In Stock : 5066
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AD1240-48C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    240W
  • Max Power Dissipation
    240W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    5A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC