  • SDR-480-48
SDR-480-48
advertisement
Manufacturer No:
SDR-480-48
Manufacturer:
ATOP Technologies
HK JDW NO:
91-SDR-480-48
Package:
Datasheet:
SDR-480-48
Description:
Quantity:
In Stock : 17007
Step5Bar-code shipping tag
SDR-480-48
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Series
    SDR-480 (480W)
  • Size / Dimension
    5.06Lx3.37W x 4.93 H 128.5mmx85.5mmx125.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    480W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, TUV
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 127V~370VDC