  • ALM150PS15C2-8
ALM150PS15C2-8
advertisement
Manufacturer No:
ALM150PS15C2-8
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ALM150PS15C2-8
Package:
Datasheet:
ALM150PS15C2-8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 150W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALM150PS15C2-8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    ALM150 (150W)
  • Size / Dimension
    7.32Lx2.83W x 1.49 H 185.9mmx71.9mmx37.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    150W
  • Approval Agency
    CB, CSA, CCC, KC, PSE, RCM, TUV, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    35.4 0.9m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max