  • ALM85US15
ALM85US15
advertisement
Manufacturer No:
ALM85US15
HK JDW NO:
906-ALM85US15
Package:
Datasheet:
ALM85US15
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 85W
Step5Bar-code shipping tag
ALM85US15
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ALM85US15.
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2017
  • Series
    ALM85 (85W)
  • Size / Dimension
    5.31Lx2.44W x 1.46 H 135.0mmx62.0mmx37.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    85W
  • Approval Agency
    CE
  • Current - Output (Max)
    5.33A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    80W
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max