  • ALSR03330R0FE12
ALSR03330R0FE12
advertisement
Manufacturer No:
ALSR03330R0FE12
HK JDW NO:
873-ALSR03330R0FE12
Package:
Axial
Datasheet:
ALSR03330R0FE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 31
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ALSR03330R0FE12
    Select All
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.500L 4.57mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    4.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~250°C