  • AMK212BBJ107MG-T
AMK212BBJ107MG-T
advertisement
Manufacturer No:
AMK212BBJ107MG-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AMK212BBJ107MG-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
M 100μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AMK212BBJ107MG-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    100μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm