  • APA0608221M010R
APA0608221M010R
advertisement
Manufacturer No:
APA0608221M010R
HK JDW NO:
17928-APA0608221M010R
Description:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V SMD
Step5Bar-code shipping tag
APA0608221M010R
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Capacitance
    220 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    125 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.5 A @ 100 kHz