  • AS1358-BTTT-33
AS1358-BTTT-33
advertisement
Manufacturer No:
AS1358-BTTT-33
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS1358-BTTT-33
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
AS1358-BTTT-33
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 56096
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AS1358-BTTT-33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.95V @ 150mA
  • PSRR
    92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    70mV
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    3.8V