  • AS1359-BTTT-31
AS1359-BTTT-31
advertisement
Manufacturer No:
AS1359-BTTT-31
HK JDW NO:
33-AS1359-BTTT-31
Datasheet:
AS1359-BTTT-31
Quantity:
In Stock : 15250
Step5Bar-code shipping tag
AS1359-BTTT-31
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.1V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.1V
  • Input Voltage (Min)
    3.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 300mA
  • PSRR
    92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    140mV
  • Length
    2.9mm