  • B32021A3272M000
B32021A3272M000
advertisement
Manufacturer No:
B32021A3272M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32021A3272M000
Package:
Radial
Datasheet:
B32021A3272M000
Description:
B32021 2700pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32021A3272M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32021
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    2700pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm