  • B32361A4306J80
B32361A4306J80
advertisement
Manufacturer No:
B32361A4306J80
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32361A4306J80
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
30μF Film Capacitor 5% Radial Screw 480V-AC Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B32361A4306J80
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    35.0012mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    82mm
  • Height Seated (Max)
    81.9912mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C