  • B32521C1224J
B32521C1224J
advertisement
Manufacturer No:
B32521C1224J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C1224J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521C1224J
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm