  • B32521C1224K000
B32521C1224K000
advertisement
Manufacturer No:
B32521C1224K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C1224K000
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 3541
Step5Bar-code shipping tag
B32521C1224K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    7mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm