  • B32521N8103K289
B32521N8103K289
advertisement
Manufacturer No:
B32521N8103K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521N8103K289
Description:
B32521 10nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521N8103K289
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Series
    B32521
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    5116
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm