  • B32522C1225J000
B32522C1225J000
advertisement
Manufacturer No:
B32522C1225J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C1225J000
Description:
2.2μF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 100V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 11441
Step5Bar-code shipping tag
B32522C1225J000
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    12.5mm
  • Length
    18mm