  • B32522C6683K
B32522C6683K
advertisement
Manufacturer No:
B32522C6683K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C6683K
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C6683K
    Select All
  • Mount
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm