  • B32522N6474K289
B32522N6474K289
advertisement
Manufacturer No:
B32522N6474K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522N6474K289
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 450V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522N6474K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    8.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    14.5034mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.5mm