  • B32526R3336K000
B32526R3336K000
advertisement
Manufacturer No:
B32526R3336K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32526R3336K000
Package:
Datasheet:
Description:
33μF Film Capacitor POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32526R3336K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    39.5mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    20mm