  • B32526R6685K
B32526R6685K
advertisement
Manufacturer No:
B32526R6685K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32526R6685K
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32526R6685K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    24.9936mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    13.9954mm