  • B32529C0472K289
B32529C0472K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C0472K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C0472K289
Datasheet:
B32529C0472K289
Description:
4.7nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 1668
Step5Bar-code shipping tag
B32529C0472K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Length
    7.2mm