  • B32529C1104J
B32529C1104J
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1104J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1104J
Datasheet:
B32529C1104J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 5584
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1104J
    Select All
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    3.75GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    100V
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.5024mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    2.4892mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    63V