  • B32529C3474K189
B32529C3474K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C3474K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C3474K189
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 15819
Step5Bar-code shipping tag
B32529C3474K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7.8mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm
  • Length
    7.8mm
  • Width
    7.7978mm