  • B32529C6222K000
B32529C6222K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6222K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C6222K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 15378
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6222K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    30GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    6.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    7.2mm