  • B32561J6103J000
B32561J6103J000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J6103J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32561J6103J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J6103J000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm