  • B32561J6474K000
B32561J6474K000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J6474K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32561J6474K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32561J6474K000
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    11mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    9.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    9.8mm