  • B32562H1106J000
B32562H1106J000
advertisement
Manufacturer No:
B32562H1106J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562H1106J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562H1106J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    11.8mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    13mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    11.8mm