  • B32620J332K289
B32620J332K289
advertisement
Manufacturer No:
B32620J332K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620J332K289
Datasheet:
B32620J332K289
Description:
3.3nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620J332K289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 600V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm