  • B32632B1472K010
B32632B1472K010
advertisement
Manufacturer No:
B32632B1472K010
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B32632B1472K010
Package:
Datasheet:
B32632B1472K010
Description:
Cap Film 0.0047uF 1600V PP 10% (18.5 X 8.5 X 14mm) Radial Wound 15mm 110°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32632B1472K010
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    450VAC|1600VDC