  • B32652A1392J189
B32652A1392J189
advertisement
Manufacturer No:
B32652A1392J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A1392J189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.9nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A1392J189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    15mm