  • B32653A0224J000
B32653A0224J000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A0224J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A0224J000
Datasheet:
B32653A0224J000
Description:
B32653 220nF Film Capacitor 5% Radial 1kV-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 17912
Step5Bar-code shipping tag
B32653A0224J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32653
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    20.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    11mm