  • B32653A2103J000
B32653A2103J000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A2103J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A2103J000
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 8246
Step5Bar-code shipping tag
B32653A2103J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    10.5mm
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.4902mm