  • B32654A6225J000
B32654A6225J000
advertisement
Manufacturer No:
B32654A6225J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32654A6225J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32654 2.2μF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 250V-AC Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32654A6225J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32654
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    18mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    33mm
  • Length
    31.5mm