  • B32673Z5105K189
B32673Z5105K189
advertisement
Manufacturer No:
B32673Z5105K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32673Z5105K189
Description:
1μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32673Z5105K189
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 277
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    520V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%