  • B32674D3335K000
B32674D3335K000
advertisement
Manufacturer No:
B32674D3335K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32674D3335K000
Datasheet:
B32674D3335K000
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial 450V-DC 450V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 870
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32674D3335K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Pitch
    27.5mm
  • Depth
    12.5mm
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.2mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    21.5mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    12.5mm