  • B32776G1805J000
B32776G1805J000
advertisement
Manufacturer No:
B32776G1805J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32776G1805J000
Description:
8μF Film Capacitor 5% 1.3kV-DC Polypropylene Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32776G1805J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    8μF
  • Voltage - Rated DC
    1.3kV
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1300V
  • Height
    39.5mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    20mm