  • B32933A3334K289
B32933A3334K289
advertisement
Manufacturer No:
B32933A3334K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32933A3334K289
Description:
330nF Film Capacitor POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32933A3334K289
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2, STANDARD: IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height
    16mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    7mm