  • B43305G2567M067
B43305G2567M067
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2567M067
HK JDW NO:
769-B43305G2567M067
Description:
560μF Capacitor 20% 1.84A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2567M067
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    1.20463mA
  • Ripple Current
    1.84A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm