  • B5015E12B-BSR
B5015E12B-BSR
advertisement
Manufacturer No:
B5015E12B-BSR
HK JDW NO:
528-B5015E12B-BSR
Package:
Datasheet:
B5015E12B-BSR
Description:
BLOWER 50X15MM 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
B5015E12B-BSR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.062lb 28.12g
  • Published
    2005
  • Series
    B5015
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 51mm Lx51mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.300A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    6500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    5.0 CFM (0.140m3/min)
  • Noise
    45.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.880 in H2O (219.2 Pa)
  • Width
    15.00mm