  • B72530T1140S272
B72530T1140S272
advertisement
Manufacturer No:
B72530T1140S272
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72530T1140S272
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
B72530T1140S272
Description:
Varistors Varistor CT1210S14BAUTOG2
Step5Bar-code shipping tag
B72530T1140S272
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    1800pF @ 1kHz
  • Energy
    1.6J
  • Varistor Voltage (Typ)
    22V
  • Maximum AC Volts
    14V
  • Maximum DC Volts
    16V
  • Current - Surge
    400A