  • BK1/TDC10-60-R
BK1/TDC10-60-R
advertisement
Manufacturer No:
BK1/TDC10-60-R
HK JDW NO:
255-BK1/TDC10-60-R
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
BK1/TDC10-60-R
Description:
Quantity:
In Stock : 260
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
BK1/TDC10-60-R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Published
    2014
  • Series
    TDC10
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.252L 6.35mmx31.80mm
  • Current Rating (Amps)
    60mA
  • Current Rating
    60mA
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    600mA
  • Length
    31.8008mm