  • BLM03HG122SN1D
BLM03HG122SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM03HG122SN1D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BLM03HG122SN1D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BLM03HG122SN1D
Description:
FERRITE BEAD 1.2 KOHM 0201 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLM03HG122SN1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BLM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Impedance
    1.2kOhm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    1.2kOhm @ 100MHz
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm