  • BLM15PD800SN1D
BLM15PD800SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM15PD800SN1D
HK JDW NO:
535-BLM15PD800SN1D
Datasheet:
BLM15PD800SN1D
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BLM15PD800SN1D
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    80Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    70mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm