  • BLM18KG260JH1D
BLM18KG260JH1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18KG260JH1D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BLM18KG260JH1D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BLM18KG260JH1D
Description:
FERRITE BEAD 26 OHM 0603 1 LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLM18KG260JH1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, BLM18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    7mOhm
  • Current Rating (Max)
    4A
  • Impedance @ Frequency
    26Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.030 0.75mm