  • BLM18PG181SH1D
BLM18PG181SH1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18PG181SH1D
HK JDW NO:
535-BLM18PG181SH1D
Datasheet:
BLM18PG181SH1D
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 180Ohm 25% 100MHz 1.5A 90mOhm DCR 0603 Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
BLM18PG181SH1D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    180Ohm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    180Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    90mOhm
  • Impedance @ Frequency
    180Ohm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm