  • BSI0582R000DR26
BSI0582R000DR26
advertisement
Manufacturer No:
BSI0582R000DR26
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-BSI0582R000DR26
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSI0582R000DR26
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    6.5mm