  • BYV32EX-300PQ
BYV32EX-300PQ
advertisement
Manufacturer No:
BYV32EX-300PQ
HK JDW NO:
887-BYV32EX-300PQ
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Description:
Standard Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 175°C Max TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab Through Hole
Quantity:
In Stock : 35654
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BYV32EX-300PQ
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 300V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.25V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    175°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    300V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A