  • BZW04P9V4BHE3/54
BZW04P9V4BHE3/54
advertisement
Manufacturer No:
BZW04P9V4BHE3/54
HK JDW NO:
884-BZW04P9V4BHE3/54
Datasheet:
BZW04P9V4BHE3/54
Step5Bar-code shipping tag
BZW04P9V4BHE3/54
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
    Zener
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Base Part Number
    BZW04P
  • Operating Supply Voltage
    9.4V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Voltage - Breakdown (Min)
    10.5V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    25.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    15.6V
  • Clamping Voltage
    15.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    9.4V
  • Reverse Standoff Voltage
    9.4V
  • Max Surge Current
    25.7A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Breakdown Voltage
    10.5V