  • C3225C0G1H473K200AA
C3225C0G1H473K200AA
advertisement
Manufacturer No:
C3225C0G1H473K200AA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C3225C0G1H473K200AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
C3225C0G1H473K200AA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.With a voltage of 50V, it can operate.
C3225C0G1H473K200AA Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
C3225C0G1H473K200AA Applications
There are a lot of TDK Corporation C3225C0G1H473K200AA applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
C3225C0G1H473K200AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm