  • C4ATJBW5150A3NJ
C4ATJBW5150A3NJ
advertisement
Manufacturer No:
C4ATJBW5150A3NJ
HK JDW NO:
417-C4ATJBW5150A3NJ
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
15μF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 400V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
C4ATJBW5150A3NJ
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    35mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    52.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    50mm
  • Length
    57.5mm