  • C4BTFBX5200ZALJ
C4BTFBX5200ZALJ
advertisement
Manufacturer No:
C4BTFBX5200ZALJ
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C4BTFBX5200ZALJ
Package:
Datasheet:
Description:
20μF Film Capacitor 5% Lug 400V-DC 250V-AC
Step5Bar-code shipping tag
C4BTFBX5200ZALJ
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Lug
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    250V